Výroba domácích mýdel

Domácí výrobu mýdel můžeme rozdělit do dvou základních úrovní. Pokud začínáte mýdlařit nebo chcete do výroby mýdel zapojit děti, doporučujeme pro začátek mýdlové hmoty. Tento základ pro výrobu si můžete vybrat v několika variantách, a ať už zvolíte variantu mýdlové hmoty s bambuckým máslembez palmového tuku nebo transparentní, výroba mýdla se vždy podaří.

Hotovou hmotu stačí pouze rozpustit, můžete do ní přidat barvu, bylinky nebo si ji ovonět a nalít do vhodné formičky, která dá mýdlu výsledný tvar. Jak si vyrobit domácí mýdlo z mýdlové hmoty bez hydroxidu sodného najdete v tomto receptu.

Kdo se bude chtít pustit do výroby domácího mýdla od základu, ocení recepty nebo si můžete nastudovat bližší popis jak si vyrobit domácí mýdlo. Mýdlo se vyrábí za pomocí hydroxidu sodného a vhodných tuků. Práce s hydroxidem (louhem) je nutnou součástí výroby. Hydroxid sodný nám v mýdlech provede nutné zmýdelnění.

Domácí mýdla můžete vyrábět jak metodou za tepla, tak metodou za studena. Pokud vás více zajímá domácí výroba a chcete se dozvědět o metodách výroby, rozdíly mezi výrobou mýdla za studena a za tepla, věnujte pozornost tomuto článku.

 

Zdroj: Ekokoza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate Us | Přeložit »
Top